Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska

Switch to desktop Register Login

piątek, 11 lipiec 2014 18:21 Opublikowano w Artykuły

Na każdym etapie działań pro laktycznych główną rolę odgrywa znajomość czynności, które są przeciwwskazane dla pacjentów zagrożonych obrzękami. W pro laktyce przeciwobrzękowej dużą rolę odgrywają regularne ćwiczenia przyspieszające powrót do sprawności ruchowej.

piątek, 11 lipiec 2014 18:16 Opublikowano w Artykuły

Wzrost zainteresowania zachowaniami i problemami seksualnymi ludzi w średnim i podeszłym wieku jest konsekwencją zwiększenia średniej długości życia oraz szerszego dostępu do skutecznych sposobów leczenia zaburzeń erekcji.

piątek, 11 lipiec 2014 18:03 Opublikowano w Artykuły

Ścięgno Achillesa zapewnia przyczep mięśni łydki do kości piętowej. Jest jednym z najczęściej używanych ścięgien – pracuje podczas chodzenia, biegania, skakania. W związku z ogromnymi obciążeniami ścięgna Achillesa jest ono narażone na częste uszkodzenia poprzez sumujące się mikrourazy

wtorek, 11 marzec 2014 22:47 Opublikowano w Artykuły

W numerze 4/2009 dwumiesięcznika „Rehabilitacja w Praktyce” opublikowano artykuł Wartość diagnostyczna badań obrazowych w praktyce fizjoterapeuty autorstwa Ewy Chwałowskiej, mgr fizjoterapii i technik elektroradiologii. Autorka przedstawiła w nim wiele merytorycznych treści, które mają istotne znaczenie w programowaniu koncepcji terapeutycznych w klinice schorzeń narządu ruchu.

wtorek, 11 marzec 2014 22:45 Opublikowano w Artykuły

Twórcami koncepcji byli Karel i Berta Bobath, którzy, pracując z pacjentami neurologicznymi, początkowo dorosłymi, po ogniskowych uszkodzeniach mózgu, potem również z dziećmi, obserwowali zjawiska zaburzeń regulacji napięcia mięśniowego.

wtorek, 11 marzec 2014 22:42 Opublikowano w Artykuły

Badanie wpływu immersji wodnej u kobiet w ciąży w aspekcie patofi zjologicznym oraz w kontekście potencjalnych implikacji terapeutycznych znajduje się w centrum uwagi naukowców od dłuższego czasu. Odpowiedź biologiczna poszczególnych tkanek organizmu na zanurzenie ciała w wodzie zależy od wielu czynników, m.in. od różnicy temperatury wody i temperatury ciała ciężarnej.

wtorek, 11 marzec 2014 22:40 Opublikowano w Artykuły

Organizacji Zdrowia rehabilitacja to kompleksowe i skoordynowane stosowanie środków medycznych, socjalnych, wychowawczych i zawodowych w celu przystosowania chorego do nowego życia i umożliwienia mu uzyskania jak największej sprawności.

wtorek, 11 marzec 2014 22:38 Opublikowano w Artykuły

Rehabilitacja pacjentów onkologicznych jest istotną częścią holistycznej opieki tej grupy chorych. Ponad połowa Europejek z rozpoznanym dzisiaj nowotworem piersi będzie żyła po pięciu latach (1).

wtorek, 11 marzec 2014 22:33 Opublikowano w Artykuły

CRET (pojemnościowo-rezystancyjny transfer elektryczny) to innowacyjna metoda elektroterapii, która znalazła już mnogość zastosowań w rehabilitacji, chirurgii, medycynie sportowej i estetycznej.

piątek, 31 styczeń 2014 23:56 Opublikowano w Artykuły

Wpływ mobilizacji powięziowych według Stecco na zakres ruchu stawu kolanowego u pacjentów po rekonstrukcji ACL – badanie pilotażowe.