Listy protestacyjne

Projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 lipca 2013 roku

W dniu 5 sierpnia 2013 roku Zarząd Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, przesłał na ręce Ministra Zdrowia swoje uwagi do Projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 lipca 2013 roku w sprawie „Świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji medycznej”.

Po zapoznaniu się z Projektem Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 lipca 2013 roku, wyrażamy nasz głęboki niepokój i rozczarowanie zapisami znajdującymi się w tym Projekcie.

Ponad 90% usług świadczonych w rehabilitacji medycznej i kontraktowanych z NFZ jest wykonywanych przez fizjoterapeutów, tak wiec dyskusja na temat tego dokumentu powinna odbywać się głównie z fizjoterapeutami, a nie z innymi grupami zawodowymi odgrywającymi marginalną rolę w procesie rehabilitacji chorych.

Przedstawiony do dyskusji Projekt jest wyrazem dyskryminacji trzeciej co do wielkości, ponad 50 tysięcznej grupy zawodowej w systemie opieki zdrowotnej w Polsce oraz zapowiedzią dalszego obniżania poziomu procesu rehabilitacji i dostępu do usług fizjoterapeutycznych…

Całość dokumentu przesłanego do Ministra Zdrowia znajduje się tutaj PRZECZYTAJ LIST

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X