Aktualności

Bezpieczny pacjent i fizjoterapeuta. O zagrożeniach rozwoju, metodach specjalnych oraz prawie medycznym i ubezpieczeniach w praktyce fizjoterapeutycznej.

26 stycznia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odbyła się pierwsza z cyklu 10 konferencji poświęconych bezpieczeństwu oraz odpowiedzialności cywilnej wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Organizatorami spotkań są firma Inter Polska oraz Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 70 fizjoterapeutów z województwa lubelskiego, co świadczy o dużym zainteresowaniu prezentowanymi kwestiami.

W trakcie konferencji poruszony został niezmiernie istotny aspekt, jakim są podstawy prawne odpowiedzialności cywilnej w związku z wykonywaniem zawodu fizjoterapeuty oraz zagadnienia związane z prowadzeniem dokumentacji medycznej, sposobem udzielania informacji w czasie przeprowadzanego badania i w procesie planowania terapii. Przedstawił je mecenas Paweł Strzelec – radca prawny, Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Pani mgr Agnieszka Zdziennicka-Chyła, fizjoterapeutka pracująca na co dzień z małymi pacjentami, zaprezentowała ciekawy wykład o zagrożeniach rozwoju prawidłowego w okresie niemowlęcym i wczesnodziecięcym.

Przedstawiciel firmy Inter Polska Pan Dariusz Kondas – Dyrektor Sprzedaży Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska, przedstawił produkt dedykowany fizjoterapeutom obejmujący kompleksową ochronę ubezpieczeniową.

Na zakończenie konferencji odbył się warsztat praktyczny przygotowany przez Pana mgr Pawła Pogorzelca na temat nowej metody kinesiotapingu – Koncepcja EDF.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów, reprezentujących województwo lubelskie (Anna Krawczyńska, Jarosław Napiórkowski oraz Dariusz Potrzyszcz).

Wszystkie wystąpienia zdobyły duży aplauz i wywołały bardzo pozytywne komentarze.

Na zakończenie spotkania firma Inter Polska przygotowała konkurs z nagrodami, którymi były bony o wartości 100 zł na zakupy w sieci sklepów EMPIK.

Dziękujemy, że byliście z Nami

Zarząd Główny SFP

Poprzedni artykułNastępny artykuł
X