Oddział Zachodniopomorski

Fizjoterapia w Pediatrii

W sobotę 01.12.2012, w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie, spotkali się fizjoterapeuci na Konferencji Naukowej „Fizjoterapia w Pediatrii”.W konferencji wzięło udział ponad 200 studentów, fizjoterapeutów, specjalistów zajmujących się fizjoterapią dzieci i wielu zaproszonych gości.

To pierwsza tak duża konferencja naukowa w Szczecinie. Wśród zaproszonych prelegentów znalazły się 2 osoby z regionu województwa zachodniopomorskiego.

Doświadczeni terapeuci dzieci: Pani Magdalena Świderska oraz Marek Boberski. Pozostali wykładowcy, to wybitni specjaliści problematyki chorób neurologicznych dzieci:dr hab.med.Grażyna Hnatyszyn – wojewódzki konsultant neurologii dziecięcej ze Szczecina, dr Agnieszka Stępień – AWF w Warszawie oraz Sabina Lizak z Krakowa – zajmująca się pracą z dziećmi i szkoleniami w tym zakresie.

Wymiana doświadczeń i dzielenie się wiedzą zawsze będą służyć człowiekowi – w tym przypadku małemu dziecku” – tymi słowami rozpoczął konferencję Radosław Dzikoń, prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Konferencję zakończyli: Pani Magdalena Świderska oraz Pan Maciej Kasprzak – Dżyberti – członkowie Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

To kolejny sukces nas wszystkich – fizjoterapeutów pracujących z dziećmi, ale również angażujących się w sprawy Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do organizatora technicznego konferencji Sandra Rehabilitacja z Pogorzelicy oraz firmy Rehamil ze Szczecina, za wsparcie w przygotowanie konferencji. Dziękujemy również Tomaszowi Borowskiemu oraz Tomaszowi Krężelowi, za aktywny udział w przygotowaniach materiałów do konferencji. Wszystkim, którzy sobotnie przedpołudnie spędzili z nami, serdecznie dziękujemy za to spotkanie i pozdrawiamy.

W imieniu Zarządu Zachodniopomorskiego SFP

Radosław Dzikoń

www.sandrareha.pl  www.fizjoterapeuci.org

{gallery}galeria/0712{/gallery}

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X