Oddział Zachodniopomorski, Oddziały

Konferencja Naukowa w Szczecinie

W sobotę 14 grudnia 2013 roku, w auli Wydziału Teologicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego, spotkali się fizjoterapeuci oraz inni specjaliści na Konferencji Naukowej „Relacja z pacjentem jako istotny element pracy terapeuty„.

W konferencji wzięło udział wielu studentów oraz specjalistów związanych z szeroko pojętą ochroną zdrowia. To druga już konferencja naukowa w Szczecinie organizowana m.in. przez Oddział Zachodniopomorski Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Współorganizatorem konferencji był Zakład Diagnostyki Funkcjonalnej i Medycyny Fizykalnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Aleksandra Dobek – członek Komitetu Organizacyjnego konferencji oraz pracownik naukowy – Zakładu Diagnostyki Funkcjonalnej i Medycyny Fizykalnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Licznie zgromadzenia goście mogli wysłuchać interesujących prezentacji.

Poruszana problematyka  dotyczyła relacji terapeuta – pacjent, komunikowania się w wymiarze często poza werbalnym. Tam, gdzie brak możliwości mówienia przez pacjenta nie jest przeszkodą w jego rozumieniu i wychodzeniu na przeciw jego aktualnych potrzeb.

Konferencja miała wymiar bardzo praktyczny, a to za sprawą zaproszonych prelegentów

Wśród nich m.in. mgr Lidia Łukaszewicz – neurologopeda ze Szczecina, mgr Anna Dolczewska – Samela – psycholog kliniczny z Poznania, dr Maciej Krawczyk – fizjoterapeuta z Instytutu Neurologii i Psychiatrii z Warszawy, mgr Tomasz Borowski – fizjoterapeuta ze Starogardu Gdańskiego, mgr Wojciech Kozłowski – fizjoterapeuta i terapeuta SI z Poznania oraz Piotr Szczotka – dyplomowany masażysta z Poznania.

Konferencję zakończył Radosław Dzikoń – Prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska „To kolejny sukces nas wszystkich – ludzi skupionych wokół osób oczekujących pomocy

Szczególne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Borowskiego i Wojciechowi Garczyńskiemu, za wsparcie i zaangażowanie się w prace komitetu organizacyjnego. Pragniemy również podziękować firmie Rehamil ze Szczecina oraz Pani Magdalenie Świderskiej za pomoc i wsparcie finansowe.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za to szczególnie cenne spotkanie

Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska:

Barbara Krzyżanowska

Magdalena Świderska

Maciej Kasprzak – Dżyberti

Kamil Woźniewski

Radosław Dzikoń

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X