Aktualności

List Prezes SFP Agnieszki Stępień do fizjoterapeutów

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy

Większość z nas, fizjoterapeutów, przeżywa trudny czas. Czas chaosu, niepewności, strachu o pracę i możliwość utrzymania naszych rodzin. Trudno być optymistą w takiej sytuacji, ale spróbuję…

Kilka dni temu podjęłam, przy wsparciu moich kolegów z zespołu, trudną decyzję o zawieszeniu działalności firmy, pozbawiając siebie i mój kilkunastoosobowy zespół możliwości przyjmowania Pacjentów. Jedyną słuszną decyzję, bo zdrowie nas wszystkich i naszych Pacjentów jest nadrzędną wartością. Tak jak wielu z Was odpowiadam finansowo za firmę i zatrudnionych w niej pracowników. Tak jak wielu z Was spłacam kredyty i mam zobowiązania finansowe.

I w tej sytuacji wiem jedno… Nie można się poddać, nie można czekać na to co przyniesie nam los!!! W tym tygodniu uruchomiliśmy z moim zespołem możliwość konsultacji online. Zapewniam Was, że to niezwykłe przeżycie, zwłaszcza jeśli po drugiej stronie ekranu pojawia się dwuletnie dziecko ?. Dzięki temu nowemu dla mnie doświadczeniu wiem, że nawet krótka rozmowa i porada może pomóc innym! Fizjoterapeuci to mądrzy, odpowiedzialni i kreatywni ludzie. Zachęcam Was by nacieszyć się rodziną, której w codziennym życiu poświęcamy zbyt mało czasu, a następnie nawiązać kontakt online z ludźmi, którzy powierzyli Wam swoje zdrowie. Odezwijcie się do nich, zachęćcie ich do ruchu, przekonajcie, że profilaktyka jest ważna! Może uda nam się wspólnie poznać i wprowadzić nową, inną wartość fizjoterapii!

Teraz kilka ważnych słów do fizjoterapeutów pracujących z ciężko chorymi Pacjentami w oddziałach szpitalnych i domach opieki. Myślę, że będę głosem większości, jeśli wyrażę szacunek dla Waszej pracy i poświęcenia. Jesteście obecnie wizytówką naszego zawodu, pracujecie w pierwszym szeregu podobnie jak lekarze, pielęgniarki, diagności, farmaceuci i aptekarze. Dzięki Waszym działaniom Wasi Pacjenci będą sprawniejsi w przyszłości. Dziękuję za Waszą pracę!

Studenci, uczcie się proszę, bo dochodzą mnie głosy, że Wasi wykładowcy już się za Wami stęsknili ?.

Każda zmiana w życiu uczy nas i zmusza do poszukiwania rozwiązań. Może nie będą lepsze niż dotychczasowe, ale na pewno będą najlepsze w obecnej sytuacji!!! Już niedługo nasi Pacjenci wrócą, bo jesteśmy dla nich ważni, podobnie jak oni dla nas!!!

Pozdrawiam Was wszystkich w imieniu swoim i Zarządu SFP. Jesteśmy myślami z Wami!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X