Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy

Większość z nas, fizjoterapeutów, przeżywa trudny czas. Czas chaosu, niepewności, strachu o pracę i możliwość utrzymania naszych rodzin. Trudno być optymistą w takiej sytuacji, ale spróbuję…

Kilka dni temu podjęłam, przy wsparciu moich kolegów z zespołu, trudną decyzję o zawieszeniu działalności firmy, pozbawiając siebie i mój kilkunastoosobowy zespół możliwości przyjmowania Pacjentów. Jedyną słuszną decyzję, bo zdrowie nas wszystkich i naszych Pacjentów jest nadrzędną wartością. Tak jak wielu z Was odpowiadam finansowo za firmę i zatrudnionych w niej pracowników. Tak jak wielu z Was spłacam kredyty i mam zobowiązania finansowe.

I w tej sytuacji wiem jedno… Nie można się poddać, nie można czekać na to co przyniesie nam los!!! W tym tygodniu uruchomiliśmy z moim zespołem możliwość konsultacji online. Zapewniam Was, że to niezwykłe przeżycie, zwłaszcza jeśli po drugiej stronie ekranu pojawia się dwuletnie dziecko 😊. Dzięki temu nowemu dla mnie doświadczeniu wiem, że nawet krótka rozmowa i porada może pomóc innym! Fizjoterapeuci to mądrzy, odpowiedzialni i kreatywni ludzie. Zachęcam Was by nacieszyć się rodziną, której w codziennym życiu poświęcamy zbyt mało czasu, a następnie nawiązać kontakt online z ludźmi, którzy powierzyli Wam swoje zdrowie. Odezwijcie się do nich, zachęćcie ich do ruchu, przekonajcie, że profilaktyka jest ważna! Może uda nam się wspólnie poznać i wprowadzić nową, inną wartość fizjoterapii!

Teraz kilka ważnych słów do fizjoterapeutów pracujących z ciężko chorymi Pacjentami w oddziałach szpitalnych i domach opieki. Myślę, że będę głosem większości, jeśli wyrażę szacunek dla Waszej pracy i poświęcenia. Jesteście obecnie wizytówką naszego zawodu, pracujecie w pierwszym szeregu podobnie jak lekarze, pielęgniarki, diagności, farmaceuci i aptekarze. Dzięki Waszym działaniom Wasi Pacjenci będą sprawniejsi w przyszłości. Dziękuję za Waszą pracę!

Studenci, uczcie się proszę, bo dochodzą mnie głosy, że Wasi wykładowcy już się za Wami stęsknili 😊.

Każda zmiana w życiu uczy nas i zmusza do poszukiwania rozwiązań. Może nie będą lepsze niż dotychczasowe, ale na pewno będą najlepsze w obecnej sytuacji!!! Już niedługo nasi Pacjenci wrócą, bo jesteśmy dla nich ważni, podobnie jak oni dla nas!!!

Pozdrawiam Was wszystkich w imieniu swoim i Zarządu SFP. Jesteśmy myślami z Wami!

Poprzedni artykułNastępny artykuł
X