Oddział Podkarpacki, Oddziały

RELACJA KOLBUSZOWA – ZAWODY NORDIC WALKING 2014-05-03

03.05.2014 – Puchar Świata Nordic Walking 2014 . Na hasło Naszego kolegi z zarządu oddziału podkarpackiego ruszyliśmy na „pomoc” w przygotowaniach dla zawodników  Pucharu Świata. Impreza wyjątkowo liczna, w której udział wzięło ponad 500 startujących we wszystkich kategoriach wiekowych, idealna promocja zdrowego stylu życia i okazja do utrwalania roli fizjoterapii w sporcie.

Akcja wyszła wzorowo pomimo bardzo krótkiego czasu na jej zorganizowanie, zwyczajnie daliśmy radę :). Szybki druk koszulek z logiem SFP, spakowanie potrzebnych rzeczy, klika „ważnych” telefonów i wczesnym rankiem w drogę do Kolbuszowej.

Na miejscu, pomimo nienajlepszej pogody, w polowym namiocie medycznym J przy linii mety zawodów, rozłożyliśmy Nasze stanowisko SFP – porady i pomoc fizjoterapeutyczna dla zawodników. Współpracowaliśmy ramie w ramię z Medyczną Szkołą Policealną z Mielca, której uczniowie wykonywali masaż sportowy. 

Nasi członkowie SFP oddziału podkarpackiego udzielali porad fizjoterapeutycznych w zakresie możliwości profilaktyki  p/urazowej, wykonywali aplikacje z kinesiotapingu oraz zajmowali się opracowaniem struktur tkanek miękkich zawodników.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom  Pucharu Świata NORDIC WALKING W KOLBUSZOWEJ oraz mieszkańcom miasta Kolbuszowa za miłe przyjęcie, wsparcie w ten zimny dzień ciepłym posiłkiem i dobrym humorem, a także  Medycznej Szkole Policealnej z Mielca  – za współpracę i miejsce do akcji.

Zachęcamy Członków OPSFP , jeśli w Waszej okolicy odbywają się podobne wydarzenia , gdzie Członkowie Stowarzyszenia (fizjoterapeuci) mogliby wziąć udział – napiszcie do Zarządu! Zapraszamy.

Zarząd Oddziału Podkarpackiego SFP

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X