Aktualności

Relacja z II Spotkania Ekspertów – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 12.10.2018 r.

W piątek 12.10.2018, na w Sali Senatorskiej Uniwersytetu Medycznego, przy ul. Przybyszewskiego 37A w Poznaniu odbyło się II Spotkanie Ekspertów, poświęcone tematyce: Fizjoterapia – Ortopedia – Reumatologia w zakresie leczenia chorób zwyrodnieniowych st. kolanowego oraz multidyscyplinarnego podejścia do leczenia dolegliwości stopy. Przewodniczącymi poszczególnych paneli byli: prof. dr hab.n.med. Włodzimierz Samborski oraz prof. dr hab.n.med. Leszek Romanowski.

Spotkanie zostało zorganizowane w postaci krótkich (10-15min) prelekcji związanych z tematyką przewodnią, po których był czas na dyskusję w gronie zaproszonych gości (w sumie ponad 70 uczestników reprezentujących środowisko lekarzy ortopedów i reumatologów oraz fizjoterapeutów).

W dyskusjach dało się odczuć przeważający ton podkreślający konieczność ścisłej współpracy lekarza oraz fizjoterapeuty w procesie zarówno diagnozowania, planowania i prowadzenia leczenia pacjenta z problemami bólowymi i zwyrodnieniowymi stawów. Sporą część dyskusji zajęła próba znalezienia wspólnego języka między poszczególnymi specjalnościami zawodów medycznych, aby wyniki badania i dokumentacja wykonywana przez fizjoterapeutów mogły być zrozumiałe dla lekarzy i odwrotnie.

Konferencja zakończyła się ok godz. 16:40.

Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska reprezentował Filip Windak

Poprzedni artykułNastępny artykuł
X