Aktualności, Konferencje i spotkania

Relacja z Warsztatu „Zaburzenia chodu u osób ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych – fizjoterapia z wykorzystaniem metody PNF w okresie przedoperacyjnym i po leczeniu operacyjnym”

Podczas konferencji naukowej „Wiosna z Fizjoterapią” która odbyła się w dniach 12-13 kwietnia 2019 r. w Warszawie jeden z warsztatów poprowadziła Pani Prezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska dr Agnieszka Stępień.

Warsztat poświęcony był zaburzeniom chodu występującym u osób ze zamianami zwyrodnieniowymi w stawach biodrowych. Dr Agnieszka Stępień przedstawiła zaburzenia wzorca chodu w poszczególnych fazach, zaprezentowała wybrane testy z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz przedstawiła algorytm postępowania fizjoterapeutycznego zgodnie z założeniami metody PNF.

W zajęciach uczestniczyli studenci z kilku uczelni oraz praktykujący fizjoterapeuci. Uczestnicy mieli możliwość wykonania wybranych wzorców i technik oraz zapoznali się z podstawowymi sposobami stymulacji chodu.

„Drodzy uczestnicy warsztatu, bardzo dziękuję wszystkim za uwagę, skupienie i miłe przyjęcie. Mam nadzieję, że udało mi się przekazać Wam choć trochę wiedzy. Pozdrawiam całą grupę. Agnieszka Stępień”

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X