Aktualności

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia w sprawie Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty.

MZKoleżanki i Koledzy,

W dniu wczorajszym (20 listopada) odbyło się z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia spotkanie w sprawie Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Ze strony Ministerstwa Zdrowia w spotkaniu udział wzięli: Podsekretarz Stanu Aleksander Sopliński, Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Edyta Kramek oraz przedstawiciele Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii reprezentowane było przez Zbigniewa Śliwińskiego, Grażynę Brzuszkiewicz oraz Marka Woszczaka. W imieniu Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska w spotkaniu wzięli udział Maciej Krawczyk, Tomasz Marek oraz Agnieszka Stępień. Do dyskusji zaproszony został również Konsultant Krajowy w dziedzinie Fizjoterapii  – Zbigniew Wroński oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie Rehabilitacji Medycznej – Krystyna Księżopolska – Orłowska.

Spotkanie było bardzo krótkie. Ograniczono je wyłącznie do przekazania deklaracji o chęci dalszego procedowania Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty przez Ministerstwo. Zobowiązano nas do wyrażenia w terminie 2 tygodni opinii na temat dwóch projektów poselskich złożonych przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

W najbliższym czasie prześlemy informację na temat zawartości przekazanych nam projektów, a zwłaszcza projektu autorstwa PO (projekt PSL-PTF już znacie i nasze zdanie o nim również J).

W związku z tym, że projekt PO otrzymaliśmy na spotkaniu wyłącznie w formie papierowej to aby go upublicznić musieliśmy dokonać jego digitalizacji i jest on teraz (w dość słabej niestety jakości i do tego wolno się ładuje) dostępny TUTAJ.

Informujemy również, ze na spotkaniu nie był dyskutowany ani omawiany projekt środowiskowy, który współtworzyliśmy, a który był złożony do MZ jeszcze w marcu 2013 roku.

Jak zawsze będziemy liczyć na Wasze konstruktywne głosy i opinie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X