Ustawa o zawodzie

Zbigniew Wroński nowym Konsultantem Krajowym w dziedzinie Fizjoterapii

Z wielką przyjemnością informujemy, że zarekomendowany przez Zarząd SFP Kandydat do objęcia stanowiska Konsultanta Krajowego w dziedzinie Fizjoterapii, uzyskał akceptację Ministerstwa Zdrowia i z dniem 6 czerwca 2014 roku pan doktor Zbigniew Wroński został powołany przez Ministra Zdrowia na to stanowisko.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska serdecznie gratuluje panu Zbigniewowi objęcia tej zaszczytnej funkcji, tak ważnej dla całego polskiego środowiska fizjoterapeutycznego.

 

„Jesteśmy w przełomowym okresie dla fizjoterapeutów w Polsce. Priorytetem dla naszego środowiska powinno być przyspieszenie uchwalenia przez Sejm RP Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Musimy dołożyć starań dla zwiększenia ilości specjalistów z fizjoterapii, między innymi przez umożliwienie jak największej ich liczbie przystępowanie do egzaminów specjalizacyjnych. Nowoczesna fizjoterapia wymaga badań naukowych. Pogłębienie współpracy ze światem nauki w Polsce i zagranicą będzie także polem mojej aktywności.”  

Zbigniew Wroński

Konsultant Krajowy w dziedzinie Fizjoterapii

 

Aktualna lista Konsultantów Krajowych na stronie MZ SPRAWDŹ

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X