Aktualności, Ustawa o zawodzie

MANIFESTACJA FIZJOTERAPEUTÓW, 18 MAJA (ŚRODA) O GODZ. 12:00 POD SEJMEM RP

Drodzy Pacjenci, Koleżanki i Koledzy,

Nasze obawy i czarne scenariusze niestety się potwierdziły. W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia posłowie PiS przegłosowali w pierwszym czytaniu ustawę nowelizującą Ustawę o Zawodzie Fizjoterapeuty. Prawdopodobnie już w środę i czwartek odbędą się w Sejmie kolejne czytania i głosowania nad projektami nowelizacji.

Nie poddajemy się jednak i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – 18 maja 2016, o godzinie 12:00 spotykamy na MANIFESTACJI pod Sejmem RP!

Aby oddać nastrój jaki nam się udzielił (po dzisiejszym “spektaklu” w wykonaniu posłów PiS) zachęcamy wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w manifestacji aby ubrali się na czarno!

13220866_1013941072018850_1230515877527250481_nDodatkowo, planujemy zrobić mały happening! Zachęcamy Was do przywiezienia ze sobą na jutrzejszą manifestację kopii Waszych dyplomów. Publicznie, pod okiem kamer telewizyjnych podrzemy je, a następnie symbolicznie przekażemy (np. w koszu na śmieci) panu Marszałkowi Sejmu.
Rozdamy Wam też “bilety lotnicze“, abyśmy wszyscy razem mogli (po wejściu w życie nowelizacji ustawy) wyjechać za granicę – do krajów, w których szanuje się wiedzę fizjoterapeutów.

Na manifestacji w lutym było nas prawie dwa tysiące osób i zrobiliśmy na Posłach spore wrażenie! Głęboko wierzymy, że jeśli będzie nas jutro pod Sejmem wystarczająco dużo, to może tym razem posłowie nie ulegną presji pana Ministra Konstantego Radziwiłła (oraz jego koleżanek i kolegów lekarzy rehabilitacji) i zagłosują zgodnie sumieniem, kierując się dobrem pacjentów, a nie tylko interesami partii.

Bądźcie z nami w środę pod Sejmem!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
X