Ustawa o zawodzie

PILNA AKCJA – wysyłamy maile do Posłów!

Koleżanki i Koledzy,

Prace legislacyjne nad poselskimi projektami ustaw (druk 285 i 478) nowelizującymi Ustawę o zawodzie fizjoterapeuty z 25 września 2015 roku – nabierają tempa.

Już we wtorek, 17 maja br. o godz. 14:00 oraz o godz.15:00 odbędą się posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia gdzie planowane jest pierwsze czytanie poselskich projektów nowelizujących ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Jest wielce prawdopodobne, że przebieg tych posiedzeń zaważy na dalszych losach zarówno naszej ustawy jak i przyszłości naszego zawodu.

Przedstawiciele ZG SFP zamierzają wziąć udział w tych obradach i jeszcze raz w sposób bezpośredni przedstawić Posłom argumenty przeciwko próbom nowelizacji, uchwalonej w ubiegłym roku, a mającej wejść w życie – już 31 maja 2016 roku – ustawy.

Aby pokazać Posłom z Komisji Zdrowia oraz Posłom, którzy wyrazili swoje poparcie dla projektu nowelizacji (druk 478) jak bardzo ważna jest to decyzja oraz, że środowisko Fizjoterapeutów i Pacjentów stanowczo przeciwko tym próbom protestuje – proponujemy aby w dniu dzisiejszym (poniedziałek, 16 maja) wysłać na adresy mailowe tych posłów listy z waszym sprzeciwem.

Przykładowy tekst apelu/protestu (wystarczy go skopiować lub napisać samodzielnie) prezentujemy poniżej:

Szanowny Pani Poseł / Szanowny Panie Pośle

Jako Polski Fizjoterapeuta / Pacjent protestuję przeciwko nowelizacji ustawy o zawodzie fizjoterapeuty  z dnia 25 września 2015 roku zgłoszonej przez grupę posłów reprezentowaną przez panią poseł Józefę Hrynkiewicz (druk 478).

Fizjoterapeuci w Polsce starają się o ustawę od 30 lat. 26 października 2015 roku Pan Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Ustawa przewiduje samodzielność zawodową i daje ogromne szanse na poprawę jakości fizjoterapii w Polsce. Gwarantem tego miał być samorząd zawodowy, który został w projekcie nowelizacji usunięty. Powoduje to między innymi zwiększenie obciążeń finansowych w Ministerstwie Zdrowia oraz Urzędach Wojewódzkich. Powoduje również, że nie będzie gwarancji bezpiecznego świadczenia usług fizjoterapeutycznych.

W naszym kraju jest około 60 tysięcy fizjoterapeutów, a Pacjenci czekają na fizjoterapię minimum kilka miesięcy. Są to setki tysięcy Polaków, wyborców.

Szanowny Pani Poseł / Szanowny Panie Pośle w imieniu swoim oraz swojej rodziny proszę i apeluję o niepopieranie projektu nowelizacji ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Z wyrazami szacunku

Imię i nazwisko

 

Adresy mailowe Posłów z Sejmowej Komisji Zdrowia:

Bartosz.Arlukowicz@sejm.pl; Tadeusz.Dziuba@sejm.pl; Wladyslaw.Kosiniak-Kamysz@sejm.pl; Tomasz.Latos@sejm.pl; Kazimierz.Matuszny@sejm.pl; Rajmund.Miller@sejm.pl; Krzysztof.Ostrowski@sejm.pl; Zbigniew.Pawlowicz@sejm.pl; Marek.Rucinski@sejm.pl;

Jaroslaw.Sachajko@sejm.pl; Pawel.Skutecki@sejm.pl; Andrzej.Sosnierz@sejm.pl; Krzysztof.Szulowski@sejm.pl; Marian.Zembala@sejm.pl; Alicja.Chybicka@sejm.pl; Anna.Czech@sejm.pl; Katarzyna.Czochara@sejm.pl; Barbara.Dziuk@sejm.pl;

Kamila.Gasiuk-Pihowicz@sejm.pl; Lidia.Gadek@sejm.pl; Elzbieta.Gelert@sejm.pl; Jozefa.Hrynkiewicz@sejm.pl; Alicja.Kaczorowska@sejm.pl; Ewa.Kopacz@sejm.pl; Joanna.Kopcinska@sejm.pl; Bernadeta.Krynicka@sejm.pl; Anna.Kwiecien@sejm.pl;

Beata.Malecka-Libera@sejm.pl; Gabriela.Maslowska@sejm.pl; Elzbieta.Radziszewska@sejm.pl; Jozefa.Szczurek-Zelazko@sejm.pl; Jolanta.Szczypinska@sejm.pl; Krystyna.Wroblewska@sejm.pl; Maria.Zuba@sejm.pl; Malgorzata.Zwiercan@sejm.pl;

Adresy mailowe Posłów, którzy poparli projekt nowelizacji:

Zbigniew.Babalski@sejm.pl; Barbara.Bartus@sejm.pl; Joanna.Borowiak@sejm.pl; Wojciech.Buczak@sejm.pl; Anna.Cicholska@sejm.pl; Elzbieta.Duda@sejm.pl; Ewa.Filipiak@sejm.pl; Szymon.Gizynski@sejm.pl; Konrad.Glebocki@sejm.pl; Kazimierz.Golojuch@sejm.pl;

Kazimierz.Gwiazdowski@sejm.pl; Krzysztof.Jurgiel@sejm.pl; Alicja.Kaczorowska@sejm.pl; Jan.Kilian@sejm.pl; Robert.Kolakowski@sejm.pl; Jaroslaw.Krajewski@sejm.pl; Leonard.Krasulski@sejm.pl; Andrzej.Kryj@sejm.pl; Bernadeta.Krynicka@sejm.pl;

Dariusz.Kubiak@sejm.pl; Marzena.Machalek@sejm.pl; Jerzy.Materna@sejm.pl; Andrzej.Matusiewicz@sejm.pl; Mieczyslaw.Miazga@sejm.pl; Jan.Mosinski@sejm.pl; Aleksander.Mrowczynski@sejm.pl; Jerzy.Paul@sejm.pl; Wojciech.Skurkiewicz@sejm.pl;

Kazimierz.Smolinski@sejm.pl; Ewa.Szymanska@sejm.pl; Dominik.Tarczynski@sejm.pl; Robert.Telus@sejm.pl; Sylwester.Tulajew@sejm.pl; Jan.Warzecha@sejm.pl; Rafal.Weber@sejm.pl;

Bardzo prosimy o jak najszersze rozpowszechnienie powyższej wiadomości tak aby przekaz jaki będzie wysłany do Posłów był jak najmocniejszy.

Bez względu na efekt wtorkowej Komisji Zdrowia zapraszamy Pacjentów, Fizjoterapeutów oraz naszych sympatyków do udziału w środowej (18 maja) manifestacji, która odbędzie o godzinie 12:00 pod Sejmem RP.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Previous ArticleNext Article